УЧБОВА ПРОГРАМА

saytp1070955.jpg Відділ класичної хореографії, на базі якого створений ансамбль «Ярославна», працює за програмою восьмирічного навчання дітей. За основу взята методика хореографічного училища та трансформована під специфічні умови ансамблю.

 

saytp1070514.jpg   img_2800.jpg dci_7913.jpg 

Діти 7 та 8 років навчаються у так званих підготовчих класах колективу, це 1 та 2 клас, де педагоги зміцнюють ритміку, музичність та фізичні дані дитини, працюють над його поставою та руками, вивчають прості танцювальні вправи, сценічні схеми, “малюнки”. Таким чином, до 9-річного віку остаточно проявляється рівень танцювальних здібностей учня, міра його бажання займатися цим трудомістким видом мистецтва.

saytp1070551.jpg У 9 років наші учні починають вивчати ази класичного танцю і, оскільки графік занять є специфічним та не носить щоденного характеру (як, скажімо, у хореографічному училищі), то і наша програма у кінцевому результаті не завжди включає освоєння високотехнічних елементів класичної хореографії.

  Першочергова задача педагогічного колективу ансамблю полягає у закладенні стійкої, майже професійної основи у вивченні класичного танцю. З оглядом на це і побудовано наш учбовий план:

  • 1 клас - розвитя фізичних даних, освоєння простих танц. па;

  • 2 клас - освоєння початкових елементів класичного танцю;

  • 3 клас - освоєння програми 1 класу хореографічного училища;

  • 4 клас - освоєння програми 2 класу хореографічного училища;

  • 5 клас - освоєння програми 2-3 класу хореографічного училища;

  • 6 клас - освоєння програми 3-4 класу хореографічного училища;

  • 7 клас - освоєння програми 4-5 класу хореографічного училища;

  • 8 клас - освоєння програми 5 та частково 6 класу хореографічного училища.

saytp1070533.jpg p1080899.jpg В ансамблі передбачено навчання дівчат пальцевій техніці танцю, але воно носить необов’язковий, факультативний характер.

satimg_2334.jpg p1080338.jpg Окрім класичної хореографії, наші учні вивчають ритміку, сольфеджіо, музичну грамоту, історію хореографії і театру. В постановках опановують елементи народно-сценічного, сучасного та дуетного танців.

  Весь учбовий процес відділу класичної  хореографії безпосередньо пов’язаний з концертною діяльністю ансамблю, яка, з нашої точки зору, вимагає технічно грамотного, культурного, естетичного виконання належних вправ. Вони зароджуються задовго до виходу учнів на сцену . Художня ідея будь-якої мініатюри передбачає технічну виучку, артистизм, музичність, дисципліну та візуально-естетичний вигляд дитини. І тут, на нашу думку, дуже важливо, насамперед батькам, проявляти довіру та повагу до будь-якого творчого рішення педагогів-професіоналів колективу.

saytp1080840.jpg   saytp1080301.jpg   saytp1030803.jpg

   “Pas de quatre”      “Французський танок”        “Бджілки”

    Наприкінці I чверті, тільки для батьків учнів 1 класу проводиться відкритий урок

    По закінченню першого півріччя, а також в кінці навчального року проводяться обов’язкові відкриті контрольні іспити. На яких, окрім керівництва та педагогів ансамблю і дирекції школи, можуть бути присутні батьки учнів колективу та викладачі хореографічних закладів м.Києва. Крім того, протягом учбового року, за рішенням викладача, батьки можуть бути запрошені на урок чи декілька уроків, на яких ілюструються помилки їх дитини та обговорюються спільні методи їх подолання!

   У кінці кожного навчального року педагоги, керівництво ансамблю та дирекція школи визначають ступінь хореографічної майстерності та можливостей дітей, після чого невстигаючим учням рекомендується: повторити курс навчання або змінити хореографічний напрямок у рамках КДШМ №2.

    По закінченню 8 класу наші учні-випускники отримують АТЕСТАТ ВІДДІЛУ КЛАССИЧНОГО ТАНЦЮ КДШМ №2 ім.М.І.Вериківського за такими дисциплінами:

- “Класичний танець”

- “Постановка сценічних номерів”

- “Слухання музики та музична грамота”

- “Історія хореографії”

- “Музичне виховання” (за вибором - музичний інструмент або вокал)