ІСТОРІЯ АНСАМБЛЮ “ЯРОСЛАВНА”

saytp1070624.jpg   У вересні 1987 року на базі хореографічного відділення  Київської дитячої школи мистецтв №2 ім.М.І.Вериківського було засновано відділ класичного танцю, яке очолила Тетяна Любченко. Енергійний, талановитий керівник – вона змогла об’єднати та захопити ще слабких у технічному плані дітей вивченням класичної хореографії. Так з’явився дитячий ансамбль класичного танцю «Ярославна».

   800ximg_7162-1-7.jpg   800x_mg_8327-1-7.jpg   albomp1080240.jpg

   За 11 років керівництва Т.Любченко поставила для учнів ансамблю велику концертну програму і навіть два балетних спектаклі – «Лускунчик» (1994р.) та «Снігова королева» (1996р.). Ансамбль став виїздити закордон та побував у багатьох країнах Європи. Незабутньою видалась поїздка «Ярославни» до Індії (результат співробітництва школи мистецтв з посольством Індії в Україні).

   Навчанням дітей займались професійні артисти балету - Н.а.України Л.Сморгачова, з.а.України О.Льовушкін, з.а.України І.Гордійчук, В.Шувалов, Ю.Тарасов, О.Дроздова та ін., що сприяло підвищенню технічного та акторського рівня учнів. Більше того, у балетних спектаклях ансамблю брали участь провідні артисти балету різних театрів м.Києва.

   Але, починаючи з 1998 року (з від’їздом Т.Любченко до Америки), ансамбль почав поступово втрачати єдину чітку лінію у своїй творчій політиці. І хоча в ансамблі і продовжувалася робота над новими хореографічними мініатюрами, було навіть поставлено спектакль «Білосніжка та семеро гномів» у постановці Б.Борисова, ряд факторів – таких, як часта зміна керівництва та педагогічного складу ансамблю, недостатньо ретельний відбір дітей при вступі та ін. – призвели до того, що ансамбль перетворився у щось на кшталт самодіяльного танцювального гуртка.

   Сьогоднішнє керівництво ( з.а.України Ірина Гордійчук та Костянтин Гордійчук) відродило  та примножило творчу репутацію дитячого ансамблю класичного танцю «Ярославна», активно пропагуючи професійний підхід в усіх творчих напрямках та питаннях.

saytp1070505.jpg   saytp1070551.jpg   saytp1070941.jpg